Gülce Erhan

1983 yılında Konya’da doğdum.

Meram Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanarak Ankara’ya yerleştim. 

Lisans eğitimim sırasında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne devam ederek Pedagojik Formasyon Sertifikası Programını tamamladım. Aynı dönemde Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuk ve kuram dersleri aldım. Sonraki yıllarda da tiyatrodan kopmayarak Müjdat Gezen Tiyatrosu, Tiyatro Z gibi birçok tiyatronun değerli hocalarıyla çalıştım.

Mezuniyetim sonrasında İstanbul’a yerleştim ve iş hayatına uluslararası firmalarda yönetici asistanı olarak başladım. Bu dönemde de çeşitli Amerikan oyunlarını ve romanlarını Türkçe’ye kazandırdım. 

2013 yılının sonunda Olcay Pera isimli bir kız çocuk sahibi oldum ve “Anneliği” yıllardır yapmış olduğum mesleklerin en başına büyük bir gurur ve heyecanla ekledim.

10 yıl kadar önce Almanya’da katıldığım bir Tiyatro Kampında tanıştığım değerli hocam Andreas Keckeis’la yıllar süren dostluğumu 2016 yılında profesyonel hayata taşıma kararı aldım.

Şubat 2016’da Deniz Gören’le birlikte Renkli Akademi adlı şirketi kurarak Andreas Keckeis’ın eşbaşkanı olduğu Elternwerkstatt Derneği’nin 1999 yılından bu yana yürüttüğü “Ebeveyn Ehliyeti” Programının Türkiye’de uygulanması ile ilgili çalışmalara başladım.

Çalışmalar bünyesinde dört arkadaşımla birlikte Elternwerkstatt’tan Ebeveyn Koçluğu Sertifikasını alarak, Ebeveynlere, içgüdülerine güvenmeleri konusunda yüreklendirici, değer bilen yöntemlerin hakim olduğu Ebeveyn Ehliyeti Programını uygulamaya başladım. Aynı zamanda ebeveynlere birebir koçluk desteği de vermekteyim.

seo outsourcing