Melda Ünaldı

‘Bavulunuzda Neler Var?’ Kitabının yazarı Melda ÜNALDI, İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi, biyoloji bölümünden mezun olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Çocuk eğitimi ve gelişimi’ eğitimlerini tamamlayan Ünaldı, eşinin görevi nedeni ile dokuz yıl Hollanda’da yaşamıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘Kariyer Geliştirme Danışmanlığı (GCDF Turkey)’ sertifika programını tamamlayan Ünaldı’nın, ABD merkezli ‘Center for Credentialing and Education, Inc.’den ‘Global Kariyer Geliştirme Danışmanlığı’ sertifikası vardır ve kurumun onaylı fasilitatörüdür.

Melda Ünaldı, 2004 yılından itibaren PARADIGMA CONSULTANCY’nin kurucu ortağı olarak, eğitmen ve danışman kadrosunda ‘Bireysel Stratejik Planlama ‘ve kariyer gelişimi konumlarında eğitim vermektedir.

Kemerburgaz Üniversitesi’nde MBA  eğitimini ‘Yüksek Onur’ derecesi ile tamamlayan Ünaldı, bitirme projesini ‘Bireysel Stratejik Planlama’ üzerine yapmıştır.

Yayınlanmış köşe yazıları olan Ünaldı, evli ve iki çocuk sahibidir.

EĞİTİMLERİ

BİREYSEL STRATEJİK PLANLAMA

Bu eğitimin amacı, bireysel stratejik planlamanın birey ve kurum perspektifinden önemini ortaya koymak, bireysel stratejik planlamanın adımları ile analizleri tanımlamak, bireysel stratejilerinin oluşturulmasına destek sağlamak ve kişisel performansı etkileyen başarı odaklı yöntemleri vermektir.

Hedef kitle: Kurum yönetici, yönetici adayları ve çalışanları

Süre: Bir günlük eğitim

 

STRATEJİK DÜŞÜNCE

Küreselleşen dünyada ‘Benzersiz’ olabilmek, ancak özgün stratejiler üretebilmekten geçmektedir. Eğitim sürecinde katılımcılara fark yaratan yenilikçi, yaratıcı fikirlerin stratejik bakış açısı ile olan bağlantısı aktarılmaktır. Katılımcılar eğitim sonrasında, stratejik düşünmenin öğrenilebilir bir beceri olduğunu fark edecek ve ‘hayatın her karesinde’ yaratıcı gücünü harekete geçirmelerini sağlayacak yeni bakış açıları ve becerileri kazanacaklardır.

Hedef kitle: Kurum yönetici, yönetici adayları ve çalışanlarına

Süre: Bir günlük eğitim

 

‘HAYATIN KAPTANI OLMAK’ (Konferans)

Öğrencilere yönelik bu konferansın amacı, yaşamlarının en önemli seçimlerinden birisi olduğunu düşündükleri üniversite tercihlerinde, gençlerimize farklı perspektiflerden bakabilmenin önemini anlatmak ve onlarda ‘hızlı, farklı, yaratıcı çözümler üreterek başarılı olmak’ anlamına gelen strateji kavramını etkin kullanmak sureti ile farkındalık yaratabilmektir.

Hedef kitle: Öğrenci ve ebeveynler

Süre: İki saat

 

‘PUAN KAPIYA DAYANMADAN’ (Konferans)

Öğrenci velilerine yönelik bu konferansın amacı, gençlerimizin bireysel vizyonlarını oluşturmalarının önemi ile kendilerini yaşam boyu önce mutlu, buna bağlı olarak da başarılı bireyler haline gelmelerinde önemli bir rol oynayan doğru meslek seçiminde ebeveynlerine düşen rolleri ortaya koymaktadır.

Hedef kitle: Ebeveynler

Süre: İki saat

 

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

‘MESLEK SEÇİMİ’ DANIŞMANLIĞI

Öğrencilerin hayat tercihlerine yönelik vizyon belirleme ve bu vizyona ulaşabilmelerine yönelik ‘Yol Haritası’ ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan hizmettir.

Danışmanlık süresince, Kişilik envanteri testi, bireysel vizyon ve hedef belirleme, SWOT Analizi, uygun mesleklerin tanımı vb. çalışmalar yapılır.

Hedef kitle:

  • Lise ve üniversite öğrencileri
  • Ebeveynler

Süre: Her biri iki saat süreli üç / dört oturum

 

‘KARİYER YOLCULUĞU’ DANIŞMANLIĞI

Kişilerin bireysel vizyon belirleme ve bu vizyona ulaşabilmelerine yönelik ‘Yol Haritası’ ve eylem planı yapmalarına destek sağlayan hizmettir.

Hedef kitle:

  • Kariyer yolculuğunun ilk basamağında yol alan yöneticiler
  • Yönetici adayları ve çalışanlar
  • Üniversiteden yeni mezunlar
  • Kariyerinde ilerlemiş ancak ‘Mutsuz’ çalışanlar
  • Belirlediği hedeflere ulaşma adına bireysel desteğe ihtiyaç duyanlar
  • Çalışanlarına destek olmak isteyen yöneticiler

Danışmanlık süresince, bireysel vizyon ve hedef belirleme, SWOT Analizi, vb. çalışmalar yapılır.

Süre: Her biri iki saat süreli üç / dört oturum

GSM:       0-533-5483436
e-mail:     melda@paradigmam.com
web:        www.meldaunaldi.com
Twitter:   @meldaunaldi

seo outsourcing