Dilek Altunay ile Dans Meditasyonu (Nefesin Ritmi) – Kızıltoprak

Başlangıç Tarihi: 2018-10-30 19:30

‘Dansçıyı ve dans etmeyi unut, dansın kendisi ol! gerçek meditasyon budur.’ OSHO

Nefesin Ritmi Dans Meditasyonu, kaynağını Gabrielle Roth ve Osho’nun Dinamik ve Kundalini Meditasyonlarında bulan, yaratıcı ve meditatif bir dans çalışmasıdır.

Bu çalışmaya katılmak için herhangi bir dans geçmişinizin olması, teorik ya da teknik bir bilgiye sahip olmanız gerekmez. Her yaş ve cinsiyetten katılıma açıktır.

Çalışmada temel olarak 7 farklı bölüm vardır (hiçlik, doğuş, keşif, yaratım, kutlama, dinginlik yeniden doğum), her bir bölümde farklı dinamikte ve tonlarda müzik kullanılır. Her bir bölümdeki nefes kullanımı, bedenin farklı bölgelerindeki enerji akışını serbest bırakmaya yönelik olarak değişiklik göstermektedir. Her bölüm hem kendi içinde bağımsız hem de bütünün akışı içinde süreklilik gösteren bir anlam taşımaktadır. Çalışma; bedeni kendi akışına bırakmaya ve kendi dansınızı yaratmanıza izin verir. Bedeni kendi olağan akışında serbest bıraktığınızda ve ona hizmet eden müziğin ritmi ile birleştiğinde, beden üzerindeki gerilimler azalmaya başlar. Beden rahatladığında zihin serbest kalmanın özgürlüğüyle tanışıp yol almaya başlar. İşte bu yolculuk nefesin akışı ile birleşir ve meditasyonun farklı bölümlerinde farklı duyguların dışa vurumu kolaylaşır. Böylece kişinin bilinçli ya da bilinçsizce üzerinde taşıdığı bedensel, zihinsel ya da ruhsal blokajların ve gerilimlerin ortadan kalkması kolaylaşır ve özgürleşme başlar. Çalışma ön-yargılardan arınmış, çocuksu bir keyifle ve teslimiyetle yapıldığında ruh ile beden arasında kurulan iletişim olağanüstüdür. Bu iletişim, farkındalığın artışında ve doğal olarak yaratıcılığın gelişmesinde son derece etkilidir.

*Çıplak ayaklarla dans ediyoruz.

*Müzik 15 dakikalık açıklamadan sonra başlayacaktır. Geç kalmanız durumunda, müziği duyarsanız içeri girmekte çekinmeyiniz.

*Rahat kıyafetler ile katılım ve yanınızda yedek kıyafet getirmeniz önerilmektedir.

*Çalışmadan 2 saat öncesine kadar yemek yemiş olmanız önerilir.

Ücret: 120 TL + KDV

İletişim:
damla@kimimila.com
Telefon: 533 393 81 12

Dilek Altunay

Dilek Altunay