Dilek Altunay ile Hamile Yogası

Başlangıç Tarihi: 2018-01-04 12:00

Hamile yogası, hamilelik surecinde anne adaylarının bu dönemi fiziksel ve ruhsal olarak keyifli, sağlıklı ve huzurlu geçirmelerine destek olan özel olarak düzenlenmiş yoga uygulamalarını içerir.

Hamilelik dönemi bir kadının metabolizmal ve ruhsal bütünlük anlamında en hassas ve en özel zamanlarıdır. Bununla birlikte kadın doğasının olağanüstü güçlü yapısı ile son derece doğal ve mucizevi bir süreçtir.

Yoga uygulamaları anne adaylarına bu dönemde bedenlerindeki değişimleri yaşarken, hem içsel bir dinginlik sunar hem de nefes egzersizleri ve meditasyon çalışmaları ile destekleyerek kolay ve sağlıklı doğuma hazırlar

Hamile yogasının başlıca faydaları:

Kan dolaşımını artırarak ödem, varis oluşumunu azaltır.

Parasempatik sinir sistemini aktive ederek daha sakin duygu durumda kalmayı, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını, düzenli uyumayı ve bağışıklık sistemin optimal çalışmasını sağlar.

Kas kuvveti ve dayanıklılığı  artırarak beden esnekliğini sağlıklı bir seviyeye taşır. Duygusal ve fiziksel denge sağlar. Boyun, omuzlar, bel, sırt, kalçada ki gerginliği azaltır, gece kramplarını önler

Anne bebek arasındaki sağlıklı, huzurlu, keyifli bir bağ kurulmasını sağlar. Nefes egzersizleri ile sakin ve kolay doğuma hazırlar. Sizinle aynı süreçten geçen kadınlarla güzel sosyal birliktelik sağlar.

Kimler hamile yogası derslerinden faydalanabilir?

Doktoru tarafından özel olarak bir engel olmadığı bilgisini almış her anne adayı 1. haftadan doğum sürecine kadar  hamile yogası derslerine katılabilir.

Hamile yogası uygulamaları her 3 aylık  dönem  ( 1. 2. ve 3. Trimester) için özel olarak düzenlenmiştir. Bu dönemde anne adayı ile eğitmen birebir çalışarak trimester değişikliklerini yakından takip ederler. Bu oldukça destekleyici ve güven verici bir disiplindir.

Doğum Sonrası Sürece Etkisi:

Hamile yogasının en önemli faydalarından bir tanesi de, doğum sonrası süreçte vücudu tekrar eski formuna, cinsel organları eski sıkılığına ulaştırmak için gerekli uygulamaları da içermektedir. Özel nefes ve streching hareketleri bu dönemde anne adayına hem motivasyon desteği hem de fiziksel gücünü tekrar toparlama fırsatı sunmaktadır.

Hamile yogası süresi:

Belirli bir disiplinde olduğu sürece hamile yogası haftada maksimum 3 güne kadar 30’ar dakikalık sürede uygulanabilir.

Optimum süre grup dersleri için haftada bir 1 saat, birebir ve özel derslerde 45. dk, haftada 2 gündür.

*Grup olarak ya da birebir özel ders olarak faydalanabilirsiniz*

Dilek Altunay :

Hamile yogası eğitmenlik eğitimini Dr. Neslihan Iskit ile tamamlamıştır. Sertifikasını aldıktan sonra Neslihan Iskit’in  Memorial Hastanelerinde verdiği özel hamile yogası derslerine asistanı olarak katılmış ve stajını tamamlamıştır. 2014 yılından itibaren Türkiye, İngiltere ve pek çok Orta-doğu ülkesinde kadınlarla ve çocuklarla  çalışmalar gerçekleştirmiştir. Halen birebir ve grup dersleri şeklinde yetişkin/ çocuk ve hamile yogası dersleri vermektedir.

Ekim için arayıp yerinizi ayırtın.
Çarşamba: 12:00-13:00

Ücret: 
*1 saat özel ders 130 TL
*4 saat özel ders paket 400 TL/ay
*Grup dersleri – bir ders 75 TL
*Grup dersleri – 4 saat paket 250 TL/ay

İletişim: Olcay Alp / 532-216 1720 / olcayalp@kendinikesfetatolyesi.com