Dilek Altunay ile Vinyasa Yoga, Her Salı ve Her Perşembe

Başlangıç Tarihi: 2018-09-18 14:00

DİLEK ALTUNAY İLE VİNYASA YOGA-AKIŞ

Vinyasa; Sanskrit dilinde ‘bir şeyi bir yere farkındalıkla ve özel bir biçimde yerleştirmek’ demektir.

Vinyasa yoga; nefesle uyum içinde ve akıcı bir biçimde birbirini izleyen hareket dizilerinden oluşan yoga şeklidir. Vinyasa ve Akış kelimeleri bir arada anıldığında, Vinyasa Akış; beden-nefes-zihin üçlüsünü, zaman ve mekanın sürekli akışkanlığının içine bilinçli bir şekilde yerleştirmektir. Vinyasa-akış yoga dersleri sistemli bir biçimde öğrenciyi bir noktadan alan ve bir sonraki noktaya güvenli biçimde götüren, aşamalı olarak ilerleyen bir yaklaşımdır.

Godfrey Devereux, Vinyasa Yoga’yı iki şekilde tanımlar. Küçük harflerle; vinyasa, “ilerleme, süreklilik” demektir. Büyük harflerle; vinyasa, “süregelen nefes bağlantılı poz sekansları” dır.

Kısaca; Vinyasa Akış, akışkan hareket sekans serilerinin ritmik nefeslerle koordine edilmesiyle uygulanan, aktif, güçlendirici, enerjik ve bedenin bütünlüğü için canlandırıcı bir yoga uygulamasıdır. Kaslarını geliştirmeyi hedefleyenler için birebirdir. Özellikle omurga kas sistemini esnetir ve güçlendiririr.

Vinyasa yogada ilerleme en temel ve hafif kas gücü gerektiren pozlardan daha aktif ve daha fazla kas gücü gerektiren pozlara doğrudur. Böylece her öğrencinin kendi bedenine ve yumuşak sınırlarına duyarlı olarak adım adım ilerleme sağlanır.

Vinyasa yogayı daha önce hiç yoga yapmamış, her yaştan, her bedenden herkes rahatlıkla uygulayabilir.

VİNYASA YOGA DERSLERİ

HER SALI 
Gündüz Grubu : 14.00-15.30, Akşam Grubu: 19.30-21.00
HER PERŞEMBE 
Akşam Grubu: 19.30-21.00 

Tek Ders Katılım Ücreti : 50 TL*
• Stüdyobiristanbul bünyesindeki yoga derslerine aylık paket alarak avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Dilek Altunay hakkında bilgi : www.dilekaltunayla.com

İLETİŞİM VE KAYIT İÇİN
STÜDYOBİR İSTANBUL, ATAŞEHİR
Aslı Zeynep Kılıç : (0506) 512 43 19