Dilek Altunay ile Yin Yoga, Her Salı ve Perşembe

Başlangıç Tarihi: 2018-09-18 13:00

Dilek Altunay ile YİN YOGA

18 Eylül ‘den itibaren her salı gündüz ve akşam, her perşembe akşam sınıfları ile başlıyor!

Yin Yoga, felsefesi Taozim’e dayanan, köken olarak Çin Tıbbından etkilenmiş, bu günkü haline Paul Grilley tarafından geliştirilmiş bir yoga türüdür.

Yin Yoga asanaları, hareketli değil durağandır. Bedeni yormayan, ısıtmayan ve pozlarda uzun süren kalışları içerir. Kaslar aktive olmaz, böylece daha derindeki bağ dokular, eklemler ve enerji kanallarına ulaşım sağlanır. Yaklaşık 1 saat süren bir Yin Yoga seansının, hafif fakat yoğun bir masajla aynı etkiyi yaptığı söylenebilir.

Yin Yoga dersleri, bedeninizi en derin dokularına kadar hissetmenize, gözlemlemenize ve fiziksel sınırlarınızı aşmanıza yardımcı olur. Derin ve uzun kalınan pozlarda bedeninizdeki esneme etkisini gösterdikçe, bedensel ve duygusal tıkanıklıkların çözülmesine alan açılır.

Her Yin yoga dersi, meditasyon uygulaması ile desteklenir.

Yoğun bir iş temposu olan, özellikle zihnen yorgunluk yaşayan, stres altına çalışan , uyku ve hazım problemleri çeken kişilerin özellikle çözüm buldukları yoga türlerinin başında gelmektedir.

Rahat, sıcak tutan kıyafetlerle uygulanır. Bol miktarda destekleyici,(blok, bolster, minder, göz bandı gibi) kullanıldığı için kişiyi konforlu bir alana taşır.

Yin Yoga daha önce hiç yoga yapmamış, her bedenden her yaştan kişilerin rahatlıkla uygulayabileceği bir yoga türüdür. Pozlar ağırlıklı olarak yerde, durağan ancak derin ve meditatif bir anlayışla uygulanır.

Dilek Altunay hakkında bilgi : www.dilekaltunayla.com

YİN YOGA DERS GÜN VE SAATLERİ
(18 Eylül 2018’den itibaren)

HER SALI
Gündüz Grubu : 13.00-14.00
Akşam Grubu: 18.00-19.00

HER PERŞEMBE : 18.00-19.00 ( Tüm derslere katılabilirsiniz)

TEK DERS KATILIM ÜCRETİ : 50 TL*
*Stüdyobir İstanbul bünyesindeki Yoga derslerine aylık paket alarak, avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Bilgi ve kayıt için lütfen arayınız.
Stüdyobir İstanbul
Aslı Zeynep Kılıç : (0506) 512 43 19