Dilek Altunay ile Yoganın Temelleri – Adana

Başlangıç Tarihi: 2018-03-28 11:00

Bu çalışma;

*temel, basit, uygulanabilir yoga pozları

*meditasyon uygulamaları

*temel nefes teknikleri

üzerine geliştirilen etkin uygulamalardan oluşmaktadır.

Amaç; katılımcılarla grup içinde ve bire bir çalışarak, her bireyin kendi bedeni, şartları ve ihtiyacına yönelik olarak geliştirilen uygulamalarla, derin bir farkındalık sağlamak, bedensel rahatlama ve iyileşmeye ulaşmak ve hayattan daha fazla keyif almalarına katkı olmaktır. İlk defa yoga ile tanışan bireyler için hangi yoga türünün kendisi için daha uygun olacağı ve evde kendi kendilerine yapabilecekleri seriler gösterilerek anlatılır.

Çalışmada temel olarak basit yoga pozları ve meditasyon  tekniklerinden faydalanılır. Bu pozlar, ayakta ya da oturarak uygulanan çok temel ancak etkisini hemen hissedeceğiniz pozlardır. Ayrıca kişilerin ihtiyaçlarına göre, (boyun fıtığı, bel ağrısı, skolyoz, fibromiyalji , astım, anksiyete, nefes darlığı, siyatik… gibi) hem sınıfta hem de evde kendi kendilerine uygulayabilecekleri hareketler hakkında bilgilendirilirler ve kişiye özel program çıkartılır.

Bu hareketler dışında, sakinlik, huzur, kendine güven, karar verme, sorunlarla baş etme, özgüven ve daha fazla neşe ve eğlenceye kucak açma temalı pratik meditasyon çeşitleri ve etkisi yüksek ve aynı zamanda kolay- basit uygulanabilir nefes teknikleri üzerinde çalışılır.

 

Dilek Altunay Hakkında:

Dilek Altunay