Kendini Keşfet Kampı – İznik

Başlangıç Tarihi: 2018-09-28 12:00

Hayata adım attığımız zamanlar harikadır; hatırlamasak da biliriz… Bir ağladığımızda annemiz hemen yanımızdadır. Melekleri bile görürüz belki de; hiç bir şeyden korkumuz yoktur. Büyümeye başladıkça fark ederiz ki, korunmaya muhtaç bir bedenimiz var ve hayatımızdaki her şey o kadar da harika gözükmüyor.

Daha da büyüdüğümüzde bize verilen hayat planını sorgulamaya başlarız. Bu belki bazı sıkıntılardan sonra ortaya çıkar veya sadece mutsuz oluşumuzdan… İçimizden bir şey bize o soruyu sorar: Neden buradayız?… Hangi soruyla başlarsanız başlayın, en sonunda “Gerçekten Ben Kimim?” sorusuna ulaşırsınız. Gerçekten doğru olduğuna emin olduğumuz tek şey var olduğumuzdur. Dolayısıyla ilk temel konu kim olduğumuzu keşfetmekle başlar…

Bunun için bir çok kadim bilgi veya uygulama vardır… Ancak herkesin kendi yolculuğu kendine hastır. Bu yolculukta karşılaşılacak diğerleri olacaktır. İşte bu keşif yolculuğuna bir parça can suyu niteliğinde bir hafta sonu birlikteliği…

Peki bu birliktelikte nelerle yol alacağız?
Her bireyin parçası olduğu aile sistemimiz üzerinde yoğun çalışmalar,
her bireyin kendi eşsiz bedeninin yumuşak sınırlarında, kendi bedeni için en uygun olan metotla , içine dönüp yoğunlaşabileceği yoga , içindekileri dışa vurumunun en eşsiz ve kadim yolu olan şamanik müziklerin yol göstericiliği eşliğinde dans,yine bedensel dışavurumun şefkatli, tazeleyici ve iyileştirici yöntemlerinden biri olan somatik çalışmalar, farkındalığa ve birliğe giden yolda buluşacağımız derin meditasyon…

PROGRAM:  (28 EYLÜL – 30 EYLÜL)

1. GÜN: 28 EYLÜL CUMA;

18.00-22.00: GİRİŞ
22.00-23.00: AÇILIŞ: TANIŞMA VE SOHBET, EĞİTİMLER VE BİRLİKTE GEÇİRECEĞİMİZ HAFTA SONU HAKKINDA.

2. GÜN: 29 EYLÜL CUMARTESİ;

8.00-9.00: DİNAMİK MEDİTASYON (Deniz)
9.00-10.30: KAHVALTI VE DİNLENME
10.30-12.00: HATHA YOGA (Dilek)
12.00-13.30: ÖĞLE YEMEĞİ
13.30-19.00: AİLE SİSTEMİ ÇALIŞMALARI (Deniz)
19.00-20.00: YİN YOGA (Dilek)
20.00-21.30: AKŞAM YEMEĞİ VE DİNLENME
21.30-23.00 : DANS MEDİTASYONU (Dilek)

3. GÜN : 30 EYLÜL PAZAR

8.00-9.00: DİNAMİK MEDİTASYON (Dilek)
9.00-10.00: KAHVALTI
10.00-11.00: VİNYASA YOGA (Dilek)
11.00-13.00: AİLE SİSTEMİ ÇALIŞMALARI (Deniz)
13.00-14.00: ÖĞLE YEMEĞİ
14.00-17.00: AİLE SİSTEMİ ÇALIŞMALARI (Deniz)
17.00-18.00: YİN YOGA (Dilek)
18.00: AKŞAM YEMEĞİ ve AYRILIŞ

ETKİNLİK ÜCRET: 750 TL + KDV
ÖN ÖDEME İLE KAYIT: 600 TL + KDV
(31 Ağustos tarihine kadar havale yapılması gerekmektedir.)

*Bu ücretler aile sistemi çalışması, yoga ve meditasyon çalışmalarını kapsamaktadır.
Ulaşım ve konaklama ücretleri katılımcıya aittir.
Konaklama ücretine Dikey Dünya Doğa Evi’nde geçireceğiniz süre içindeki iki gece konaklama, sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri dahildir: Ücret KDV Dahil 350 TL’dir.
(Dikey Dünya Doğa Evi ‘ne ulaşım için lütfen iletişime geçiniz.)
Etkinlikler Dikey Dünya Doğa Evi‘nde olacaktır.
Burada Konaklamayı tercih eden katılımcılar 2-4 kişilik taş evlerde kalabilirler.
(Konaklama için: 0-555-501 5523 ve info@dikeydunya.com)

Etkinlik detayları için:

Dilek Altunay / 536-214 1727 dilekaltunay77@gmail.com
Deniz Öztaş / 533-413 2814 deniz@denizoztas.com

DİĞER BİLGİLER:

*Dans Meditasyonu (Nefesin  Ritmi)

‘Dans kendimizi kaybettiğimiz değil, bulduğumuz yerdir.’ Gabrielle Roth

‘Dansçıyı ve dans etmeyi unut, dansın kendisi ol! gerçek meditasyon budur.’ OSHO

Nefesin Ritmi Dans Meditasyonu, kaynağını Gabrielle Roth ve Osho’nun Dinamik ve Kundalini Meditasyonlarında bulan, yaratıcı ve meditatif bir dans çalışmasıdır.

Bu çalışmaya katılmak için herhangi bir dans geçmişinizin olması, teorik ya da teknik bir bilgiye sahip olmanız gerekmez. Her yaş ve cinsiyetten katılıma açıktır.

Çalışmada temel olarak 5 farklı bölüm vardır, her bir bölümde farklı dinamikte ve tonlarda müzik kullanılır. Her bir bölümdeki nefes kullanımı, bedenin farklı bölgelerindeki enerji akışını serbest bırakmaya yönelik olarak değişiklik göstermektedir. Her bölüm hem kendi içinde bağımsız hem de bütünün akışı içinde süreklilik gösteren bir anlam taşımaktadır. Çalışma; bedeni kendi akışına bırakmaya ve kendi dansınızı yaratmanıza izin verir. Bedeni kendi olağan akışında serbest bıraktığınızda ve ona hizmet eden müziğin ritmi ile birleştiğinde, beden üzerindeki gerilimler azalmaya başlar. Beden rahatladığında zihin serbest kalmanın özgürlüğüyle tanışıp yol almaya başlar. İşte bu yolculuk nefesin akışı ile birleşir ve meditasyonun farklı bölümlerinde farklı duyguların dışa vurumu kolaylaşır. Böylece kişinin bilinçli ya da bilinçsizce üzerinde taşıdığı bedensel, zihinsel ya da ruhsal blokajların ve gerilimlerin ortadan kalkması kolaylaşır ve özgürleşme başlar. Çalışma ön-yargılardan arınmış, çocuksu bir keyifle ve teslimiyetle yapıldığında ruh ile beden arasında kurulan iletişim olağanüstüdür. Bu iletişim, farkındalığın artışında ve doğal olarak yaratıcılığın gelişmesinde son derece etkilidir.

*Aile Sistemi Çalışması

Şifa Ailede Başlar!

Aile ve Organizasyon Sistemi Çalışması

Organizasyon ve aile sistemleri çalışmaları,  nesiller arasındaki ilişki ve bağlara dayalı uygulamalardır. Alman psikolog ve teolog Bert Hellinger tarafından geliştirilmiş olan yoğun grup çalışmasının amacı insanlar arasındaki gerginlikleri çözümlemektir. Günümüzde bir çok psikolog, psikiyatr ve uygulayıcı tarafından uygulanmaktadır. Ralph Willmann ve Svagito Liebermaster tarafından aile ve organizasyon sistem çalışmasını bireylere ve organizasyonlara uygulayan Deniz Öztaş ile bakış açınız değişsin.

Unutmayın geçmişteki olayları travma haline getiren ve onu bu şekilde hatırlayan bizleriz. Aile sistemi çalışması ile belki de hiç bilmediğiniz aile dinamiklerini keşfedip anlayışınızı geliştirebilirsiniz… Bu özgürlüğe giden yoldur.

Kimler Aile Sistemi Çalışmasına Katılabilir?

Hayatın herhangi bir şekilde bir sıkıntı yaşayanlar, ilişki, para, sağlık problemleri, iş ve şirket problemleri olanlar. Hiç bir probleminiz yoksa bile katılımcı olarak gelmek hayata bakış açınızı geliştirecek ve sizin de yaşadığınız benzer durumlara tanıklık anlayışınızı derinleştirme şansını yakalayabilirsiniz.

Kişisel olarak kendi taşıdığımız yükler dışında, savaş, cinayet, depresyon, intihar, kürtaj, kan davaları, göç, kayıplar gibi çeşitli travmalar nedeni ile oluşmuş, ailemizden gelen, bildiğimiz ya da bilmediğimiz yüklerde hayatımızı etkilemektedir.

Organizasyon Sistemi Çalışması ile kişi içinde bulunduğu aile, iş sistemini ve tıkanıklıkların çözümünü görme fırsatı bulmaktadır.

 

UYGULAYICILAR:

Deniz Öztaş:
http://www.denizoztas.com/

Dilek Altunay:
https://www.dilekaltunayla.com/